Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

II PRZEGLĄD PIOSENEK I TAŃCÓW PATRIOTYCZNYCH

 

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM - MAŁYM POLAKIEM

 

 

 

 

 

Regulamin

 

1. Organizatorem przeglądu jest Dwujęzyczne Przedszkole Pod Klonowym Listkiem z siedzibą w Łysomicach, ul. Łąkowa 15.

 

2. Przegląd odbędzie się w piątek 15.11.2019 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Łysomicach (ul. Warszawska 5), w sali widowiskowej. Organizator zapewnia transport autokarem z przedszkoli do szkoły oraz powrót. Trasa oraz godziny transportu zostaną wyznaczone i podane telefonicznie przez organizatora po zebraniu wszystkich zgłoszeń, tj. po 08.11.2019.

 

3. Celem przeglądu jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez edukację artystyczną, popularyzacja pieśni patriotycznych, piosenek o tematyce ludowo- patriotycznej i tańców ludowych. Zgodnie z uchwałą sejmu Rzeczpospolitej Polskiej rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki, urodzonego 200 lat temu wybitnego polskiego kompozytora, dlatego chcielibyśmy włączyć się w rocznicowe obchody i zapoznać przedszkolaków z jego twórczością.

 

5. W przeglądzie mogą wziąć udział dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każde przedszkole deleguje dwie grupy wokalno - taneczne, a każda filia jedną grupę wokalno – taneczną, która będzie ją reprezentować, wybraną w drodze wewnętrznych eliminacji. Organizator proponuje, aby przedszkola i filie wydelegowały grupy maksymalnie 16-osobowe.

 

6. Każda grupa prezentuje jeden utwór i jeden taniec o tematyce ludowo – patriotycznej (prosimy o nawiązanie do twórczości Stanisława Moniuszki). Dzieci śpiewają i tańczą z podkładem muzycznym lub akompaniamentem. Czas całego występu nie powinien przekraczać 8 minut.

 

7. Organizator zapewnia dostęp do mikrofonów, sprzętu audiofonicznego oraz pianina.

 

8. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia uczestnictwa oraz zgody na publikację zdjęć z przeglądu, podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów wszystkich uczestników na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 08.11.2019. Podkłady muzyczne również muszą zostać dostarczone drogą elektroniczną do dnia 08.11.2019.

 

9. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkości i pamiątkowe dyplomy.

 

10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz do publikacji zdjęć z imprezy na stronie internetowej www.klonowy.pl.

 

 

 

Więcej w tej kategorii: « Pod klonowym listkiem Statut »
Top