Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria zdjęć 2017-2018

BOMBKI ŚWIĄTECZNE - 11.12.2017

W dniu dzisiejszym wszystkie Nasze Przedszkolaki pojechały na warsztaty tworzenia bombek do Cafe Bajarki w Toruniu. Na miejscu dzieci samodzielnie pomalowały bombki, z których na koniec zajęć  po oblepieniu taśmą i przylepieniu oczu powstały Minionki.  Następnie bombki zostały pięknie zapakowane i zabrane najpierw do przedszkola, a później do domów dzieci. Gdy bombki były już przygotowane do transportu dzieci pobawiły się na bajarkowym placu zabaw, gdzie jest basen z kulkami, tor przeszkód oraz interesujące kąciki zainteresowań.


 

URODZINKI - 08.12.2017

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy urodziny Mateusza, Jeremiego i Maksa. Z tej okazji  Górskie Orły wraz z Reniferami  zjadły przepyszny tort i uczestniczyły we wspólnym świętowaniu. Były tańce, wspólne rysowanie i świetna zabawa. Wszystkiego najlepszego nasi solenizanci!


 

MIKOŁAJKI - 06.12.2017

Od poranka Nasze Przedszkolaki świętowały dzień Świętego Mikołaja. Po przyjściu do przedszkola na każde dziecko w bucikach czekały słodkości. Obchodziliśmy dziś również-nie przez przypadek- dzień koloru czerwonego. Wszystkie dzieci postarały się, by chociaż część garderoby była w wyznaczonym kolorze.

 

Odwiedziła Nas Pani z biblioteki w Łysomicach- Agnieszka Ziemba , która przyniosła dziś dla dzieci kalendarze adwentowe, przygotowała zabawy ruchowe oraz przeczytała dzieciom bajki.

 

Ponadto w każdej Sali dzieci dostały choinkę, którą wspólnie przystroiły. Dzień wypełniła świąteczna atmosfera, robienie ozdób  gipsowych, które dzieci malowały i ozdabiały farbami i brokatem z Mamą Róży- Moniką Becker. Pani Monika jak zwykle Nas zaskoczyła ogromem pomysłów, które zapewniły w ten dzień dzieciom mnóstwo atrakcji, za co serdecznie dziękujemy.


 

POKAZ TAŃCA - 01.12.2017


 

POCZTA - 30.11.2017

W tym tygodniu grupa najmłodszych przedszkolaków „Białe Misie” cały tydzień zajmowała się tym co dzieje się na poczcie. Dzieci dowiedziały się kto przynosi listy, co się z nimi dzieje nim trafią do naszych skrzynek pocztowych. Ukoronowaniem projektu „Poczta”  była wycieczka na pocztę w Łysomicach, gdzie dzieci wysłały samodzielnie zrobione bożonarodzeniowe kartki do swoich dziadków. Dzieci same nalepiły znaczek na list i wrzuciły go do skrzynki.


 

 

ANDRZEJKI - 30.11.2017

W dniu dzisiejszym starsze grupy świętowały Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w najbardziej popularnych wróżbach: przebijanie serduszka z imionami by dowiedzieć się jak będą nazywały się przyszłe żony i mężowie przedszkolaków, lanie wosku, ustawianie butów aż do drzwi by wskazać pierwszą pannę młodą i pana młodego. Dzieci odwiedziła też czarownica, która czytała przyszłość z rąk Przedszkolaków.  


 

 

 

 

MŁYN WIEDZY - 28.11.2017

Dnia 28 listopada nasze dwie młodsze grupy „Zwinne Rysie” i „Białe Misie” były na wycieczce edukacyjnej w Młynie Wiedzy. Dzieci zajmowały się  konstrukcjami w przestrzeni- zarówno tymi o małych gabarytach jak i tymi o dużych.  Zabaw i ciekawostek nie dało się zliczyć. Dziękujemy Rodzicom, którzy zechcieli nam towarzyszyć: Pani Aleksandrze Pomeradzkiej, Pani  Karolinie Kawińskiej, Pani Magdalenie Nahajowskiej, Pani Iwonie Czerwińskiej, Pani Lucynie Wielgosz, Pani Katarzynie Ziółkiewicz oraz Panu Markowi Lewandowskiemu.


 

URODZINKI - listopad 2017

Urodziny Noemi, Heleny i Filipa.


 

TWÓRCZOŚĆ GÓRSKICH ORŁÓW - listopad 2017

Pod nieobecność Pani Asi Sobań,  Górskimi Orłami zajęła się Pani Monika Lewandowska. W tym czasie dzieci rozmawiały o wodzie. Obserwowały i doświadczały jak zmienia się jej stan skupienia, ale również dowiedziały się po co nam woda i że są miejsca na kuli ziemskiej gdzie jej brakuje. Dla orłów był to również czas eksperymentów z kolorami i fakturami. Nasze Starszaki dowiedziały się jak wygląda paleta barw i jak manipulować dwoma kolorami by powstał z nich inny. Doświadczyły też jak woda zachowuje się na fakturach.  Dzieci stworzyły także samodzielnie swojego wymarzonego misia z papieru. Efekty pracy grupy można zobaczyć poniżej.


 

 

WIZYTA STRAŻAKA - 22.11.2017

W dniu 22 listopada odwiedził nasze Przedszkole  Piotr Wypych – tato Marysi, który jest strażakiem. Pan Piotr opowiedział dzieciom z grup Białe Misie i Zwinne Rysie na czym polega jego praca i jak zachować się w razie pożaru, zaprezentował też swój mundur. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za kolejne odwiedziny w naszym Przedszkolu i za poświęcony czas.


 

 

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI - 15.11.2017

Dziś odwiedziła najmłodszych Przedszkolaków Pani Agnieszka Ziemba- bibliotekarka z Łysomic. Przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat zwierząt żyjących w Polsce.


 

 

BIBLIOTEKA - 14.11.2017

Dziś ( 14 listopada) dzieci z grup „Górskie Orły” i „Wesołe Renifery”  udały się z wizytą do łysomickiej biblioteki. Dzieci żyją z literaturą za pan brat co widać po tym jak swobodnie czują się w otoczeniu książek. Każdy po wielkich poszukiwaniach znalazł dla siebie coś odpowiedniego. Dzieci w asyście Pań Bibliotekarek wykonały własnoręcznie zakładki do książek,  wysłuchały bajki przedstawionej w formie „książkowego teatrzyku”, oraz  uczestniczyły w konkursach zręcznościowych polegających na jak najdłuższym utrzymaniu książki na głowie.  Okazuje się, że w takim miejscu jak biblioteka wcale nie musi powiewać nudą.


 

 

 

 

HOSPICJUM ŚWIATŁO - 13.11.2017

 Dnia 13 listopada nasza grupa przedszkolna „ Górskie Orły”  po raz kolejny odwiedziła hospicjum „Światło”.  Mimo braku prądu przedszkolaki  odegrały całe przedstawienie w blasku świec. Dzieci zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości oraz zatańczyły dla podopiecznych hospicjum.  Jak zwykle nie brakowało ciepła i uśmiechu. Nasze „Orły” po raz kolejny przyniosły tam swój dziecięcy, zaraźliwy entuzjazm.  Dziękujemy Pani  Monice Skipenes, Panu Pawłowi Kaczkowskiemu i  Panu Łukaszowi Mejza za transport. 

 

PASOWANIE RYSIE-10.11.2017

Pasowanie na przedszkolaka 2017


 

 

PASOWANIE MISIE -10.11.2017

Pasowanie na przedszkolaka 2017


 

 

TWÓRCZOŚĆ BIAŁYCH MISIÓW - LISTOPAD

W ostatnim miesiącu grupa „Białe Misie” nie próżnowała. Nasze najmłodsze dzieci wykonały kawał pracy pod czujnym okiem Swoich Opiekunek. Tak powstały lampiony na świeczki ozdobione własnoręcznie prasowaną bibułą. Deszczowe chmury wypełnione watą z opadającymi kropelkami, które na złość pogodzie napawają grupę optymizmem i ozdabiają okna sali. Dzieci też zgodnie z listopadowym tematem kompleksowym wykonały mini domki z brystolu wypełnione zdjęciami swoich najbliższych, a także w otoczeniu szklarni, która znajduje się na terenie przedszkola  kolorowe papierowe parasole.


 

 

BAJ POMORSKI- 09.11.2017

Wycieczka do Baju Pomorskiego grupy Górskie Orły i Wesołe Renifery.


 

 

BAL HALLOWEEN - 27.10.2017

Nadszedł ten wyczekiwany przez nas wszystkich dzień. 27 października odbył się w przedszkolu Bal Halloween. Wśród strachów które nas odwiedziły znalazły się same znakomitości: sabat czarownic i księżniczek, kilku superbohaterów, kościotrupy,duchy i dynie. Dzień wypełniły zabawy integracyjne i ruchowe wszystkie ze scenografią halloweenową. Można było zrobić sobie zdjęcie w dyni, oraz spróbować nietypowych przekąsek jeśli zebrało się na odwagę. Dzieci pełne emocji śpiewały po angielsku swoje ulubione piosenki o Halloween. Przedszkolaki zgodnie z tradycją odwiedziły też sąsiadów, zapraszając ich tym samym do uczestnictwa w życiu przedszkola żartobliwym halloweenowym powiedzonkiem: trick or treat.


 

DYNIE - 25.10.2017

Dnia 25 października odbył się w naszym przedszkolu dzień drążenia dyni.  Dzieci samodzielnie, z ogromnym zaangażowaniem pracowały w grupach wspomaganych przez rodziców nad wydrążeniem przydzielonej im dyni. Dzieci nie bały się pobrudzić, byle tylko całkowicie pozbyć się niepotrzebnych pestek i miąższu. Po ciężkiej pracy odbył się pokaz zrobionych dyniowych lampionów, które z racji na nasz zbliżający się bal halloween ozdobiły sale przedszkolne. Szczególnie dziękujemy Pani Kamili Lewandowskiej, Pani Agnieszce Domeradzkiej, Pani Magdalenie Nahajowskiej, Pani  Katarzynie Sienkiewicz-Umińskiej, Pani Iwonie Czerwińskiej, Pani Lucynie Wielgosz, Pani Katarzynie Ziółkowskiej za ich obecność i pomoc w tym dniu.


 

 

LIZAKI - 24.10.2017

Dziękujemy Pani Kamili Ordak za zorganizowanie robienia lizaków halloweenowych  dla grup Górskie Orły i  Wesołe Renifery. Dzieci tak chętnie uczestniczyły w tworzeniu słodyczy, że powstało naprawdę dużo lizaków. Dzięki temu Starszaki mogły poczęstować swoimi wyrobami młodszych kolegów ze Zwinnych Rysiów i Białych Misiów.

 

Dzisiaj młodsze dzieci brały udział w kreatywnych warsztatach z wykorzystaniem farb plakatowych. Każde dziecko  mogło swobodnie wyrazić swoje uczucia poprzez malowanie farbami na papierze przy użyciu m.ni. kasztanów.


 

 

DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO - 23.10.2017

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień poświęcony Halloween. Dzieci przyszły dziś ubrane na kolor pomarańczowy.

Nasze kochane maluchy z grupy Białe Misie malowały dziś rączkami jesienne drzewo. Bawiły się przy tym doskonale.


 

URODZINKI - 20.10.2017

W tym miesiącu urodziny obchodzili Oliwia, Nina i Franek. Z tej okazji dzieci z Grupy  Białe Misie i Zwinne Rysie miały huczną zabawę oraz pyszny tort.


 

AUDYCJE COUNTRY - 20.10.2017

W dniu dzisiejszym odwiedziła na Kapela góralska ze stowarzyszenia „ Wszyscy tworzymy sztukę”. Dzieci uczestniczyły w audycji na nutę góralską, uczyły się charakterystycznego w tamtym rejonie słownictwa i nazw instrumentów, a także tańczyły do muzyki i śpiewu w parach.


 

 

PRZETWORY - 19.10.2017

Dzisiaj maluchy z grupy „Białe Misie” rozmawiały o tym, jakie przetwory można przygotować z jesiennych owoców. Najpierw nazywały, dotykały, wąchały i smakowały gruszki, jabłka i śliwki, mówiły jakiego są koloru, oglądały pestki i określały ich wielkość. Następnie spróbowały jak smakują owocowe przetwory – zajadały mus jabłkowy, powidła śliwkowe, dżem gruszkowy, spróbowały również przysmaku misiów - słodkiego miodu. Było smacznie i bardzo wesoło!


 

 

 WYCIECZKA NA BARBARCE - 18.10.2017

Górskie Orły i Wesołe Renifery na Barbarce


 

WYCIECZKA DO ZOO - 18.10.2017

W dniu 18.10.2017 grupy Biały Misie i Zwinne Rysie udały się na wycieczkę do Ogrodu zoo-botanicznego w Toruniu.


 

 

Soki - 17.10.2017

Dziś w przedszkolu grupę Wesołych Reniferów odwiedziła mama Maksa Jaskota – Pani Monika, która przyniosła ze sobą mnóstwo pysznych owoców. Po posmakowaniu świeżo wykonanych soków, dzieci świetnie się bawiły odgadując z jakich owoców były one wykonane.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice za przeprowadzenie zajęć.


 

 

Urodzinki Igi - 16.10.2017


 

 

SAŁATA WARZYWNA - 13.10.2017

Dziś w przedszkolu grupa Zwinne Rysie przygotowała sałatkę warzywną. Dzieci samodzielnie wybrały ulubione warzywa, wykonały  sałatkę, a na koniec dumnie zajadały ją ze smakiem.


 

 

Święto Edukacji Narodowej - 13.10.2017

Dzisiejszego dnia świętowaliśmy w przedszkolu szóste urodziny dziewczynki z grupy Górskie Orły -  Aidy Dembek. Tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy przedszkola otrzymali dyplomy w podziękowaniu za trud swojej pracy. Nie obyło się również bez poczęstunku – Pani Kamila Ordak przygotowała piękne i pyszne torty dla wszystkich przedszkolaków i nauczycieli. Dzisiejszy dzień był pełen  radości i wspólnych zabaw.


 

WYCIECZKA DO WORDu - 04.10.2017

Grupa Górskie Orły odwiedziła dziś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, gdzie wzięła udział w zajęciach edukacyjnych. Dzieci utrwaliły znajomość przepisów ruchu drogowego, wzięły udział we wspaniałej zabawie, a na koniec przypomniały sobie znaczenie niektórych znaków drogowych.


SAŁATKA OWOCOWA - 25.09.2017

Dzisiaj dzieci w grupie Wesołe Renifery robiły sałatkę owocową. Sałatka była wyśmienita co widać na załączonych zdjęciach. Dzieci przy okazji świetnie się bawiły.


 

RYTMIKA Z PAŃSTWEM WYPYCH - 22.09.017

Dzisiejszego dnia gościliśmy  rodziców Marii Wypych – pana Piotra i panią Aleksandrę, którzy umilili dzieciom czas czytając i prowadząc  zajęcia rytmiczne. Serdecznie dziękujemy Państwu Wypych za zaangażowanie w życie naszego przedszkola.


 

CZYTANIE DZIECIOM - 22.09.017

Dziś grupa Zwinnych Rysiów miała okazję słuchać opowiadań czytanych przez panią Kamilę Lewandowską. Bardzo dziękujemy!


 

ŚWINKA MORSKA - 21.09.017

Dzisiaj w przedszkolu grupę Górskich Orłów odwiedziła świnka morska Helenki. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy o nią dbać, czym ją karmić i oczywiście mogły ją pogłaskać. Dziękujemy Helence i jej mamie za ten wspaniały pokaz!


 

GEKON W PRZEDSZKOLU - 15.09.017

Dzisiaj w przedszkolu grupa Górskich Orłów gościła Franka- starszego brata Anastazji i Heleny. Franek zaprezentował nam gekona. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy o niego dbać, czym go karmić i oczywiście mogły go pogłaskać. Dziękujemy Frankowi i jego mamie za ten wspaniały pokaz!


 

 

WYCIECZKA DO ZOO - 12.09.017

W dniu 12.09.2017 grupy Górskie Orły i Wesołe Renifery udały się na wycieczkę do Ogrodu zoo-botanicznego w Toruniu.


 

URODZINKI - 08.09.017

We wrześniu obchodziły urodziny Iga, Witek, Bruno i Karol. Wczoraj była dla nich wielka imprezy urodzinowa z pysznym tortem i mnóstwem zabawy! Sto lat Wam życzymy kochane dzieci!


Top