Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria zdjęć 2018-2019

Ścieżka sensoryczna

W dniu dzisiejszym dzieci testowały nową ścieżkę sensoryczną.


 

 

 

Walentynki

W dniu dzisiejszym dzieci robiły piękne serca z okazji walentynek.


 

 

 

Urodzinki

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie i Zwinne Rysie obchodziły. Był tort życzenia balony i świetna zabawa.


 

 

 

 

Biblioteka

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie pojechały na zajęcia o tematyce walentynkowej do biblioteki w Lulkowie. Przedszkolaki oglądały przedstawienie na podstawie wierszy Jana Brzechwy o sympatii pomiędzy zwierzętami. Dzieci wykonały również kartki walentynkowe dla rodziców.


 

 

Wycieczka

W dniu dzisiejszym dzieci pojechały do Torunia na zajęcia sensoryczno-matematyczne w Ściśle Fajne i do Sali zabaw Stokropek.


 

 

Plastyka

 

Kolejne bardzo kreatywne zajęcia z Panią Lidką pt. " tworzenie zielonej łąki farbą"

 

Zawód Złotnika

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o ZAWODZIE ZŁOTNIKA. Zajęcia poprowadził tata Ani i Gabrysi Pan Rafał Sawicki. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca złotnika, zobaczyły również narzędzia jakimi się on posługuje. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wprowadzenie naszych podopiecznych w tajniki wspaniałego i bardzo twórczego zawodu jakim jest zawód złotnika. Dziękujemy również za wspaniałe prezenty.


 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 08.02.2019  dzieci wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami obchodziły "Dzień Babci i Dziadka" w Przedszkolu. Właśnie z tej okazji Nasze Przedszkolaki przygotowały występ  dla tak ważnych dla nich solenizantów. Wizyta Babci i Dziadków zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na który cieszyli się nie tylko seniorzy.


 

 

Baj Pomorski

W dniu dzisiejszym grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały do Teatru Baj Pomorski na przedstawienie pt. „Brzęk i Dźwięk” Bohaterowie opowieści o słuchaniu i słyszeniu – Dźwięk, Brzdęk , Balerina i Maestro – zabrali naszych milusińskich w fantastyczną podróż do świata muzyki.

 


 

 

Muzyka etniczna

 Kolejne warsztaty muzyki etnicznej związane były tym razem z Maroko. Dzieci zapoznały się z tradycyjnym marokańskim strojem, poznały prawdziwe instrumenty i miały okazję na nich zagrać. Przy okazji dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym krajem. Warsztaty prowadzi pan Arkadiusz Timm, który jest podróżnikiem i wielkim entuzjastą muzyki etnicznej.

 


 

 

Zima

 

Dzień bez zabawek

 

Dziś dzieci z grupy Białe Misie miały dzień bez zabawek. Była świetna  zabawa  z pustymi kartonami, pudełkami, butelkami itp. Dzieci wykazały niesamowitą kreatywność podczas  konstruowania oryginalnych zabawek.


 

 

Czytanie dzieciom

 

W piątek popołudniu grupę Górskie Orły odwiedziła Pani Patrycja Sawicka, mama Ani, na czytanie. Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji za poświęcenie naszym dzieciom swojego czasu i zapraszamy ponownie!


 

 

Wycieczka

 

CSW

 

Starsze grupy przedszkolaków wybrały się do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie wzięły udział w warsztatach inspirowanych twórczością polskiego fotografika Wojciecha Woźniaka. Następnie udały się na spacer ulicami toruńskiej starówki i zjadły pyszny obiad.

 


 

 

Strażak w przedszkolu

Młodsze grupy naszych przedszkolaków odwiedził prawdziwy strażak - pan Piotr Wypych, który jest tatą Marysi z grupy Zwinne Rysie. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Pożarna oraz jak wygląda strój strażaka. Pan Piotr umilił również dzieciom czas grą na pianinie i wspólnymi zabawami. Dziękujemy!

 


 

 

Urodziny

W styczniu świętowaliśmy urodziny kolejnych przedszkolaków. Był pyszny tort i mnóstwo wspaniałej zabawy. Życzymy solenizantom wszystkiego najlepszego!


 

 

 

Konkurs kolęd

 

W dniu dzisiejszym nasze dzieci brały udział w konkursie kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”. Konkurs zorganizowany był przez przedszkole Jelonek w Papowie Toruńskim. Karolina Umińska zajęła 2 miejsce w kategorii 3-4 latków, Karol Trawiński dostał wyróżnienie. Gratulujemy nagrodzonym i rodzicom zdolnych dzieci.

 


 

 

Bal Karnawałowy

 

Dzisiaj, z okazji balu karnawałowego, w przedszkolu rządziły wróżki, superbohaterowie i inne bajeczne postaci. Dzieci wspólnie z paniami brały udział w szalonych grach i zabawach. Był czas na pyszne przekąski i wspólne zdjęcia. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.


 

 

 

Biblioteka

Dziś dzieci z grupy Zwinne Rysie miały zajęcia w bibliotece. Pani Jola przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia” . Dzieci miały za zadanie pomóc Jasiowi i Małgosi. Musiały powiesić pranie, oddzielić fasolę od kukurydzy oraz pokonać tor przeszkód. Po zakończonej pracy dostaliśmy pyszne słodkie ciasteczka.

 


 

 

Biblioteka

Dziś dzieci z grupy Białe Misie miały zajęcia w bibliotece. Pani Jola przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia” . Dzieci miały za zadanie pomóc Jasiowi i Małgosi. Musiały powiesić pranie, oddzielić fasolę od kukurydzy oraz pokonać tor przeszkód. Po zakończonej pracy dostaliśmy pyszne słodkie ciasteczka.

 


 

 

Biblioteka

Dziś Górskie Orły były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

 

Biblioteka

Dziś Wesołe Renifery były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

Urodziny

W grudniu świętowaliśmy urodziny kolejnych przedszkolaków. Był pyszny tort i mnóstwo wspaniałej zabawy. Życzymy solenizantom wszystkiego najlepszego!


 

 

Spotkanie Wigilijne

Uroczysta Wigilia Przedszkolna odbyła się 19 grudnia. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty, doceniając ich niesamowite występy. Dzieci spisały się na medal, wzruszając do łez część publiczności. Druga część uroczystości - poczęstunek przygotowany przez Rodziców, minął prędko wśród zapachu kawy, przepysznych ciast i przekąsek, gwarnych rozmów, śmiechu, oraz przy wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do przedszkola, by pomóc nam w przygotowaniach przed Wigilią, oraz tym, którzy pomagali nam podczas sprzątania po Wigilii.

 


 

 

Spotkanie Wigilijne

Uroczysta Wigilia Przedszkolna odbyła się 19 grudnia. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty, doceniając ich niesamowite występy. Dzieci spisały się na medal, wzruszając do łez część publiczności. Druga część uroczystości - poczęstunek przygotowany przez Rodziców, minął prędko wśród zapachu kawy, przepysznych ciast i przekąsek, gwarnych rozmów, śmiechu, oraz przy wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do przedszkola, by pomóc nam w przygotowaniach przed Wigilią, oraz tym, którzy pomagali nam podczas sprzątania po Wigilii.

 


 

 

Pierniki

 Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzisiaj dokończyliśmy przygotowywanie pierników. Dzieci samodzielnie wycięły, a następnie udekorowały ciastka. Dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za zaangażowanie.


 

 

 

Warsztaty świątecznej

Jak co roku w ramach przygotowania do świąt wraz z panią Martą Sosnowską- mamą Leny zaprosiliśmy rodziców na warsztaty świąteczne. W tym roku tematem były materiałowe choinki. Dziękujemy wszystkim obecnym za mile spędzony czas, a pani Marcie za przygotowanie zajęć.


 

Konkurs kolęd

Reprezentacja naszego przedszkola wzięła dzisiaj udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez przedszkole integracyjne „Gucio” w Toruniu. Gratulujemy wspaniałego występu!


 

 

 Klarnet

Wśród naszych absolwentów mamy wielu artystów. Wczoraj przedszkolne mury odwiedziła Zosia Chudziak, która zaprezentowała dzieciom klarnet- najpierw o nim opowiedziała, a następnie zagrała. Dziękujemy Zosi za ciekawe zajęcia!


 

 

„Baśniozbiory”

W minionym roku szkolnym nasze przedszkole brało udział w projekcie realizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu pt. „Baśniozbiory”. Grupa Górskich Orłów wzięła wtedy udział w zajęciach plastycznych inspirowanych legendą o smoku Wawelskim, a następnie z pomocą pań z ośrodka dzieci wykonały pracę plastyczne. Dzisiaj odbyło się podsumowanie projektu i miło nam poinformować że wielu naszych wychowanków zostało wyróżnionych. Są to: Aleksandra Trawińska, Maksymilian Bandosz, Iga Mejza oraz Hanna Zając. Dzieci te wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród w siedzibie Galerii, po którym nastąpił poczęstunek. Dziękujemy bardzo organizatorom za miłe przyjęcie.

 


 

Audycja muzyczna

Od rana w przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki góralskiej muzyki. Odwiedzili nas muzycy z grupy Wszyscy Tworzymy Sztukę z audycją muzyczną pt. „Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem”. Dzieci miały okazję zapoznać się z góralskimi instrumentami, dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat góralskiego stroju i góralskich świątecznych tradycji.


 

 

Mikołajki

Mikołaj odwiedził także nasze przedszkole. Rano w przedszkolnej szatni czekała na dzieci słodka niespodzianka. Po obiedzie wszystkie dzieci zamieniły się w Mikołaje za sprawą czapek, które wykorzystamy na zajęciach plastycznych z panią Lidką w przyszłym tygodniu.

 

 


Biblioteka

Dziś Zwinne Rysie były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

 

Biblioteka

Dziś Białe Misie były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

 

Ciasto na pierniki

W naszym przedszkolu ciągle trwają przygotowania do świąt. We wtorek w przedszkolnej kuchni powstało ciasto, które teraz będzie cierpliwie czekać aż dzieci przygotują z niego wspaniałe pierniki. Dziękujemy pani Kamili Ordak, pani Dorocie Zamojskiej i pani Magdalenie Nahajowskiej za pomoc.


 

 

Gwiazda Misie


Przyprawy piernikowe

Przygotowania do świąt idą w naszym przedszkolu pełną parą. Dzisiaj odwiedziła nas pani Kamila- mama Blani i Bruna, która wspólnie z dziećmi przygotowała przyprawę do pierników. Serdecznie dziękujemy! A wszystkich chętnych rodziców zapraszamy jutro po śniadaniu na wspólne wyrabianie ciasta piernikowego.


 

 

Dinozaury

W tym tygodniu Zwinne Rysie poznawały dinozaury. Przedszkolaki podczas zajęć i zabaw dowiedziały się jak nazywały się, wyglądały i co jadły wybrane dinozaury. Dzieci wspólnie układały dino - puzzle, przeglądały albumy z ilustracjami przedstawiającym dinozaury, bawiły się figurkami, naśladowały dinozaury podczas zabaw ruchowych przy muzyce, łączyły dinozaury z ich cieniami i wykonały prace plastyczne - dino - skamieliny z masy solnej i grzbiety dinozaurów z drewnianych klamerek do prania.
 

 

 

Andrejki

Dzisiaj nasze przedszkolaki brały udział w andrzejkowych zabawach. Przelewaliśmy wosk przez klucz, wróżyliśmy z kapci i losowaliśmy imiona naszych przyszłych mężów i żon. Zabawa była również okazją do wytłumaczenia dzieciom czym jest wróżba i skąd się wzięły wszystkie andrzejkowe tradycje.
 
Podczas pobytu na dworze dzieci ze starszych grup zawiesiły na drzewach karmniki dostarczone przez pana Huberta Meyera- tatę Anielki. Dziękujemy bardzo!

 

 

„Misy Tybetańskie”

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu wszystkie grupy odwiedził Pan Arkadiusz Timm.

Przeprowadził z dziećmi warsztaty muzyczne o tematyce: „Misy Tybetańskie”

Dzieci poznały właściwości  ponad 100-letnich Mis Tybetańskich, mogły ich dotknąć , posłuchać dźwięku jaki wydają pocierane drewnianymi pałeczkami. Przedszkolaki  poczuły również  drgania  mis gdy Pan Arek układał je na ich plecach i dłoniach.


 

Ukulele

Dzisiaj dzieci z grup Wesołe Renifery i Górskie Orły były w bawialni Ukulele. Oprócz zabawy dzieci wykonały świąteczne stroiki.


 

Ciastolina

Do przyjścia Świętego Mikołaja jest jeszcze trochę czasu, ale nasze dzieci (jak widać bardzo grzeczne ?) otrzymały w ubiegłym tygodniu pierwszy prezent – mnóstwo ciastoliny od rodziców Maksia Jaskota z gupy Wesołe Renifery. Wszystkie dzieci, i maluchy i starszaki,  uwielbiają taką formę zabawy, dlatego serdecznie dziękujemy Państwu Jaskot za podarunek.


 

 

Ukulele

Dzisiaj dzieci z grup Białe Misie i Zwinne Rysie były w bawialni Ukulele. Oprócz zabawy dzieci wykonały świąteczne stroiki.


 

 

Audycje

W tym miesiącu audycja muzyczna poświęcona była tematyce patriotycznej. Dzieci zapoznały się z elementami historii Polski, następnie wysłuchały pieśni patriotycznych, a niektóre zaśpiewały wspólnie z naszymi gośćmi. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy.


 

Dzień Pluszowego Misia

Nasze przedszkole świętowało Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Z okazji ich święta dzieci zaśpiewały misiom "Sto lat", a następnie wzięły udział w grach i zabawach.


 

 

Biblioteka

Dzieci z grupy Zwinne Rysie odwiedziły dziś Gminną Bibliotekę Publiczną w Lulkowie, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele zadań, w których mogły się wykazać wiedzą i sprawnością. Wykonaliśmy również piękne misie z papieru.


 

 

Hospicjum Światła

 Jak co roku najstarsza grupa naszych przedszkolaków odwiedziła toruńskie Hospicjum Światło by zaprezentować program patriotyczny. Po występie nagrodzonym gromkimi brawami dzieci otrzymały słodki poczęstunek i miały okazję posłuchać wspomnień seniorów.


 

 

Biblioteka

Dzieci z grupy Białe Misie odwiedziły dziś Gminną Bibliotekę Publiczną w Lulkowie, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele zadań, w których mogły się wykazać wiedzą i sprawnością. Wykonaliśmy również piękne misie z papieru.


 

 

Skanska

Dziś grupa Górskie Orły miała przyjemność poznać pracę rodziców Lenki Sosnowskiej. Dzieci zapoznały się z procesem powstawania dróg. Przedszkolacy mieli okazje zobaczyć wielkie maszyny niezbędne do pracy podczas budowy dróg. Wspólnie zważyliśmy się też na ogromnej wadze przeznaczonej do ważenia materiałów budowlanych. Na koniec rodzice Lenki ugościli dzieci w biurze różnymi smakołykami. Serdecznie dziękujemy pani Marcie i panu Marcinowi za pokazanie dzieciom swojej pracy.


 

 

Matematyka

Dzieci z grupy Górskie Orły i Wesołe Renifery starają się podczas zajęć matematycznych robić działania na konkretach, tak aby łatwiej było im zobrazować sobie wykonywanie obliczeń dodawania i odejmowania. Tym razem wspomagaliśmy się kolorowymi nakrętkami oraz kasztanami. Takie zajęcia sprawiają, że matematyka staje się dobrą zabawą.


 

 

Urodzinki

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola również w tym miesiącu świętowaliśmy wspólnie urodziny naszych listopadowych solenizantów. Był czas na piękne życzenia, pyszny tort i wspólną zabawę. Starsze grupy odwiedziła również Nadia- siostra Leny, która czytała dzieciom. Dziękujemy Nadii za zaangażowanie, zachęcamy również innych do czytania dzieciom, a naszym małym solenizantom- Mai, Helenie, Niemu i Filipowi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


 

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

15 listopada nasza kadra odbyła szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Kurs został przeprowadzony przez ratownika medycznego, który przekazał nam wiele wiedzy. Podczas szkolenia wykonywaliśmy dużo ćwiczeń praktycznych, które pozwoliły nam odświeżyć naszą wiedzę na temat pierwszej pomocy.

 


 

 

Czytanie dzieciom

W piątek popołudniu grupę Górskie Orły odwiedziła Nadia Sosnowska na czytanie. Serdecznie dziękujemy Nadii za poświęcenie naszym dzieciom swojego czasu i zapraszamy ponownie!


 

 

Biblioteka

Dzieci z grupy Górskie Orły odwiedziły dziś Gminną Bibliotekę Publiczną w Lulkowie, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele zadań, w których mogły się wykazać wiedzą i sprawnością. Wykonaliśmy również piękne misie z pasków papieru, a na koniec odwiedziliśmy plac zabaw.


 

 

Przegląd Piosenek i Tańców Patriotycznych

W środę 14 listopada 2018 roku, w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Łysomicach, odbył się Przegląd Piosenek i Tańców Patriotycznych „Jestem Przedszkolakiem – Małym Polakiem”, zorganizowany przez nasze przedszkole. Jego celem było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i wzbogacenie ich wiedzy na temat historii i tradycji naszego kraju poprzez popularyzację pieśni patriotycznych, piosenek o tematyce ludowo – patriotycznej oraz tańców ludowych. W przeglądzie wzięły udział dzieci z grupy „Rybki” z Przedszkola Jelonek (filia w Łysomicach), dzieci z przedszkola „Mali Giganci” z Torunia, grupa „Motylki” z Przedszkola Jelonek (filia w Turznie), dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Jelonek (filia w Papowie Toruńskim) oraz dzieci z grup „Wesołe Renifery” i „Górskie Orły” z naszego przedszkola. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Łysomice - pan Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Łysomice – pan Robert Kożuchowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łysomicach – pan Jan Kalinowski oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łysomicach – pani Aneta Tadajewska. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki i tańce, następnie wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Dziękujemy przedszkolakom i Paniom nauczycielkom, które pomogły im przygotować się do występów, dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łysomicach za udostępnienie nam sali oraz rodzicom.


 

Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada

W niedzielę 11 listopada społeczność Przedszkola Pod Klonowym Listkiem w sposób szczególny świętowała Narodowe Święto Niepodległości. Punktualnie o godz. 17 na scenę wkroczyła najstarsza grupa Górskie Orły. Zaczęliśmy od odśpiewania polskiego hymnu państwowego. Następnie przy akompaniamencie wychowawczyni p. Joanny Sobań dzieci wykonały kilka polskich tradycyjnych pieśni patriotycznych. Następnie na scenie zaprezentowali się wokalnie absolwenci naszego przedszkola – Aida Dembek, Zosia Chudzik oraz w części rockowej Marysia Gajur, Jagoda Krasowska, Helena Załuska, Natasza i Kinga Lewandowska, Kaili Dembek a także grający na gitarze Michał Stawinoga i Teo Dembek na perkusji. Po przerwie na poczęstunek na scenie pojawili się muzykujący rodzice – Urszula Talkowska, Artur Krasowski, Janusz Lewandowski, Michał Gajur, Maciej Stawinoga, Piotr Załuski, którzy wykonali kilka hitów polskiego rocka lat 80. Pod sceną zapanowało prawdziwe szaleństwo! Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym artystom za udział i p. Joannie Sobań za przygotowanie dzieci do występu.             


 

 

 

 

Pasowanie

Dziś w przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy Białe Misie. Na początek maluchy przedstawiły piękny występ – powiedziały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie najstarsza grupa Górskie Orły zaprezentowały krótki występ upamiętniający setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.  Po przedstawieniu dzieci z grupy Białe Misie wygłosiły Przysięgę Przedszkolaka oraz zostały pasowane przez panią Dyrektor. Na koniec maluchy wraz z rodzicami udały się na poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej imprezy.


 

 

Biblioteka

Dzieci z grupy Wesołe Renifery odwiedziły dziś Gminną Bibliotekę Publiczną w Lulkowie, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele zadań, w których mogły się wykazać wiedzą i sprawnością. Wykonaliśmy również piękne misie z pasków papieru, a na koniec odwiedziliśmy plac zabaw.


 

 

Czytanie dzieciom

W czwartek popołudniu grupę Górskie Orły odwiedziła mama Natalki Roman. Pani Kamila zapoznała dzieci z przygodami Neli czytając opowieści z serii Nela mała reporterka – „Nela na Kole Podbiegunowym”.  Dzieci z uwagą słuchały opowieści, dyskutowały na temat podróży bohaterki i na koniec dostały od mamy Natalki nagrody. Serdecznie dziękujemy Pani Kamili za poświęcenie naszym dzieciom swojego czasu i zapraszamy ponownie!


 

 

Poznajemy grzyby

Wraz z nadejściem jesieni w naszych lasach pojawiły się grzyby. Z tej okazji pani Ania –mama Amelki i Mai przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia. Dzieci dowiedziały się czym jest atlas grzybów, jak w bezpieczny sposób je zbierać, a na koniec stworzyły przy użyciu warzyw i farb wspaniałe okazy. Dziećkujemy bardzo pani Annie za miłe odwiedziny!