Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria zdjęć 2018-2019

 Urodzinki

 

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych kwietniowych jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.

 


 

 

Biblioteka

 

Przegląd Recytatorskie

 Reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w VI Przedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim.  Marcelina Czerwińska zaprezentowała wiersz pt. "Samochwała", a Kalina Sękowska przedstawiła wiersz pt. "W pokoiku na stoliku". Miło nam poinformować że Kalina zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom pięknych występów!

 


 

 

Muzeum Piernika

 W dniu dzisiejszym grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały na wycieczkę autokarem do Torunia do Muzeum Piernika. Nasi podopieczni zwiedzali  byłą XIX-wieczną fabrykę pierników. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego Toruńskiego Piernika czyli "Katarzynki",oglądały interaktywną wystawę, uczestniczyły w warsztatach pieczenia piernika i poznały przyprawy używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon i miód)

 


 

 

 

Biblioteka

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy P. Jolę z Biblioteki w Lulkowie. Jak co miesiąc wypożyczyliśmy książki. Zrobiliśmy doświadczenie i poznaliśmy po zmieszaniu jakich kolorów powstaje kolor zielony i pomarańczowy. Rozmawialiśmy również o kolorach tęczy. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną pt. „Tęcza” Bardzo dziękujemy Pani Joli za wspaniałą zabawę z kolorami tęczy.

 


 

 

 

Muzeum Piernika

 W dniu dzisiejszym grupy Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały na wycieczkę autokarem do Torunia do Muzeum Piernika. Nasi podopieczni zwiedzali  byłą XIX-wieczną fabrykę pierników. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego Toruńskiego piernika czyli "Katarzynki",oglądały interaktywną wystawę i uczestniczyły w warsztatach pieczenia piernika, poznały przyprawy używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon i miód)

 


 

 

 

KH ENERGA TORUŃ

W dniu dzisiejszym zawodnicy KH ENERGA TORUŃ odwiedzili nasze przedszkole. Przybyli do nas z wizytą, aby pokazać przedszkolakom jak można aktywnie spędzać czas, jak również chcieli zainteresować tą popularną dyscypliną sportową dzieci z naszego przedszkola. Nie zabrakło ciekawych pytań, przymierzania sprzętu do uprawiania sportu jakim jest hokej, czy pamiątkowych zdjęć. Spotkanie sprawiło wiele przyjemności zarówno dzieciom jak i gościom. Sądząc po minach przedszkolaków i i ich zainteresowaniu poznanym sportem można  śmiało stwierdzić, że drużyna KH ENERGA TORUŃ zyskała sobie nowych kibiców.

 


 

 

 

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

21 marca to również Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. Na znak solidarności ze wszystkimi tymi osobami zakładamy tego dnia skarpetki nie do pary.

 


 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci w celu przywołania owej pory roku musiały wykonać zadanie - znaleźć w lesie części układanki, które po złożeniu przedstawiały różne rzeczy zwiastujące nadejście wiosny. Wspólnie braliśmy również udział w pożegnaniu Marzanny – spaliliśmy kukłę w ognisku i śpiewaliśmy piosenki.


 

 

 

Zajęcia muzyczno-rytmiczne dla seniorów

Dziś w przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia muzyczno-rytmiczne dla seniorów z grupą przedszkolaków. Wspaniałą zabawę integrującą dwa pokolenia poprowadziła Pani Asia Sobań. Po zajęciach był również czas na spotkanie przy stole i słodkości. Na następne takie spotkanie zapraszamy naszych kochanych seniorów 23 kwietnia o godz. 14-tej.


 

 

 

Pszczele warsztaty

Dziś grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały do Bajarki w Toruniu na pszczele warsztaty dla dzieci. Warsztaty, podczas których dowiedziały się ciekawostek z życia pszczół. Dlaczego pszczoły mają swoją królową, czemu żyją w tak dużych rodzinach i dlaczego choć malutkie są tak bardzo ważne w naszym życiu. Kto to są trutnie i jakie mają zadania w ulu. Podczas zajęć odbyły się zabawy i gry ruchowe związane z pszczelimi zwyczajami. Dzieci zobaczyły prawdziwy sprzęt pszczelarza oraz fotografie i książki obrazujące życie pszczół.
Każdy z przedszkolaków wykonał naturalną świecę woskową oraz osobiste pszczele czułki na opasce.
Nie zabrakło również degustacji pszczelej kuchni, dzieci poznały różne rodzaje miodków.


 

 

St-Patrick's Day

Dzieci na języku angielskim poznają zwyczaje i kulturę krajów anglojęzycznych. 17 marca to okazja do poznania św. Patryka – patrona Irlandii. Symbole związane z tym świętem były utrwalane podczas doskonałej zabawy z fotobudką.


 

 

 

 

Biblioteka

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy P. Jolę z Biblioteki w Lulkowie. Jak co miesiąc wypożyczyliśmy książki. Zrobiliśmy doświadczenie i poznaliśmy po zmieszaniu jakich kolorów powstaje kolor zielony i pomarańczowy. Rozmawialiśmy również o kolorach tęczy. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną pt. „Tęcza” Bardzo dziękujemy Pani Joli za wspaniałą zabawę z kolorami tęczy.


 

 

 

Audycja muzyczna

Kolejna z audycji prowadzonych przez grupę „Wszyscy Tworzymy Sztukę” dotyczyła budzącej się do życia wiosny. Dzieci zapoznały się z najbardziej charakterystycznymi dla tej pory roku utworami muzyki zarówno klasycznej jak i współczesnej, poznały budowę akordeonu i sposób w jaki wydobywa on dźwięk.

 


 

 

 

Urodzinki

 

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych marcowych jubilatów” Antosi i Gabrysi z grupy Górskie Orły oraz Mateusza, Sandry i Marianny z grupy Zwinne Rysie. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.

 


 

 

Doświadczenia fizyczno-chemiczne z p. Bartkiem

Dzisiaj kolejny raz odwiedził nas Pan Bartek. Tym razem dowiedzieliśmy się o naturze prądu. Nasz gość opowiadał o chomikach, które kręcą się w klatkach wytwarzając prąd. Pod okiem profesjonalnego naukowca zbudowaliśmy całkowicie bezpieczny, swój pierwszy obwód elektryczny. Następnie naładowaliśmy balony „biedronkami” czyli elektronami ( technologia szuru-buru). Okazało się, że balony kleją się jak magnez do ścian, włosów i sufitu. Poczuliśmy się również jak wojownicy Jedi, żarówki zaczęły świecić bez „kabli”. Dotykaliśmy kuli prądowej, która była źródłem mocy tych żarówek. Dziękujemy panu Bartkowi za niezwykle interesujące zajęcia.

 


 

 

Dzień Kobiet

 

Dziś w przedszkolu obchodzimy Dzień kobiet. Były piękne kwiatki, prezenty i słodkości.


 

 

 

Baj Pomorski

 

W czwartek 6 marca dzieci z grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły miały wycieczkę do Baju Pomorskiego na spektakl „Strach ma wielkie zęby”. Po spektaklu, dzięki uprzejmości jednej z aktorek - pani Edyty Soboczyńskiej, nasze przedszkolaki miały okazję posłuchać o pracy aktorów oraz innych osób, które pracują w teatrze, a także mogły zobaczyć z bliska scenę oraz rekwizyty, których używali aktorzy podczas występu. Serdecznie dziękujemy pani Edycie za poświęcony czas dla naszych dzieci.

 


 

 

Dzień Ufoludka

 

 W związku z tematyką tygodnia dotyczącą kosmosu dzieci z grupy Białe Misie obchodziły Dzień Ufoludka. Jak widać na zdjęciach była świetna zabawa.


 

 

 Zawód Kucharza

 

Dziś w przedszkolu dzieci poznawały tajniki ZAWODU KUCHARZA. Dziękujemy tacie Mani i Hani Panu Darkowi za poświęcony czas i wspaniałe pyszności przygotowane razem.


 

 

Zajęcia plastyczne

 

Dzieci w grupach: Białe Misie i Zwinne Rysie miały nietypowe zajęcia plastyczne. Tym razem materiałami plastycznymi były: kajmak, ciastka paluszki i wafle. Co z tego wyszło widać na zdjęciach.


 

 

Tydzień Dinozaura

 

W grupie Białe Misie dzieci obchodziły "Tydzień Dinozaura". Na zakończenie tygodnia Pani Lidka zrobiła przepiękną makietę z papieru na której zamieszkały dinozaury. Była wspaniała zabawa.


 

 

W świecie zmysłów

 

Grupa wesołych reniferów zrealizowała blok tematyczny dotyczący zmysłów człowieka. Każdy dzień był okazją do zbadania kolejnego zmysłu, co było okazją do wspaniałej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


 

 

 

Biblioteka

 

Wesołe Renifery odwiedziły dziś bibliotekę gdzie wzięły udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.


 

 

W świecie wynalazków – telefon

 

W tym tygodniu Zwinne Rysie rozmawiały o różnych wynalazkach. Na zakończenie bloku tematycznego dzieci wykonały prace plastyczne, przenosząc papierowe elementy (ekrany i przyciski) za pomocą słomek na wycięte z kolorowego papieru telefony. Przedszkolaki rozmawiały też ze sobą, używając do tego telefonów wykonanych z kubeczków i sznurka. To była super zabawa!

 


 

 

 

 

Ścieżka sensoryczna

W dniu dzisiejszym dzieci testowały nową ścieżkę sensoryczną.


 

 

 

Walentynki

W dniu dzisiejszym dzieci robiły piękne serca z okazji walentynek.


 

 

 

Urodzinki

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie i Zwinne Rysie obchodziły. Był tort życzenia balony i świetna zabawa.


 

 

 

 

Biblioteka

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie pojechały na zajęcia o tematyce walentynkowej do biblioteki w Lulkowie. Przedszkolaki oglądały przedstawienie na podstawie wierszy Jana Brzechwy o sympatii pomiędzy zwierzętami. Dzieci wykonały również kartki walentynkowe dla rodziców.


 

 

Wycieczka

W dniu dzisiejszym dzieci pojechały do Torunia na zajęcia sensoryczno-matematyczne w Ściśle Fajne i do Sali zabaw Stokropek.


 

 

Plastyka

 

Kolejne bardzo kreatywne zajęcia z Panią Lidką pt. " tworzenie zielonej łąki farbą"

 

Zawód Złotnika

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o ZAWODZIE ZŁOTNIKA. Zajęcia poprowadził tata Ani i Gabrysi Pan Rafał Sawicki. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca złotnika, zobaczyły również narzędzia jakimi się on posługuje. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wprowadzenie naszych podopiecznych w tajniki wspaniałego i bardzo twórczego zawodu jakim jest zawód złotnika. Dziękujemy również za wspaniałe prezenty.


 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 08.02.2019  dzieci wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami obchodziły "Dzień Babci i Dziadka" w Przedszkolu. Właśnie z tej okazji Nasze Przedszkolaki przygotowały występ  dla tak ważnych dla nich solenizantów. Wizyta Babci i Dziadków zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na który cieszyli się nie tylko seniorzy.


 

 

Baj Pomorski

W dniu dzisiejszym grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały do Teatru Baj Pomorski na przedstawienie pt. „Brzęk i Dźwięk” Bohaterowie opowieści o słuchaniu i słyszeniu – Dźwięk, Brzdęk , Balerina i Maestro – zabrali naszych milusińskich w fantastyczną podróż do świata muzyki.

 


 

 

Muzyka etniczna

 Kolejne warsztaty muzyki etnicznej związane były tym razem z Maroko. Dzieci zapoznały się z tradycyjnym marokańskim strojem, poznały prawdziwe instrumenty i miały okazję na nich zagrać. Przy okazji dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym krajem. Warsztaty prowadzi pan Arkadiusz Timm, który jest podróżnikiem i wielkim entuzjastą muzyki etnicznej.

 


 

 

Zima

 

Dzień bez zabawek

 

Dziś dzieci z grupy Białe Misie miały dzień bez zabawek. Była świetna  zabawa  z pustymi kartonami, pudełkami, butelkami itp. Dzieci wykazały niesamowitą kreatywność podczas  konstruowania oryginalnych zabawek.


 

 

Czytanie dzieciom

 

W piątek popołudniu grupę Górskie Orły odwiedziła Pani Patrycja Sawicka, mama Ani, na czytanie. Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji za poświęcenie naszym dzieciom swojego czasu i zapraszamy ponownie!


 

 

Wycieczka

 

CSW

 

Starsze grupy przedszkolaków wybrały się do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie wzięły udział w warsztatach inspirowanych twórczością polskiego fotografika Wojciecha Woźniaka. Następnie udały się na spacer ulicami toruńskiej starówki i zjadły pyszny obiad.

 


 

 

Strażak w przedszkolu

Młodsze grupy naszych przedszkolaków odwiedził prawdziwy strażak - pan Piotr Wypych, który jest tatą Marysi z grupy Zwinne Rysie. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Pożarna oraz jak wygląda strój strażaka. Pan Piotr umilił również dzieciom czas grą na pianinie i wspólnymi zabawami. Dziękujemy!

 


 

 

Urodziny

W styczniu świętowaliśmy urodziny kolejnych przedszkolaków. Był pyszny tort i mnóstwo wspaniałej zabawy. Życzymy solenizantom wszystkiego najlepszego!


 

 

 

Konkurs kolęd

 

W dniu dzisiejszym nasze dzieci brały udział w konkursie kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”. Konkurs zorganizowany był przez przedszkole Jelonek w Papowie Toruńskim. Karolina Umińska zajęła 2 miejsce w kategorii 3-4 latków, Karol Trawiński dostał wyróżnienie. Gratulujemy nagrodzonym i rodzicom zdolnych dzieci.

 


 

 

Bal Karnawałowy

 

Dzisiaj, z okazji balu karnawałowego, w przedszkolu rządziły wróżki, superbohaterowie i inne bajeczne postaci. Dzieci wspólnie z paniami brały udział w szalonych grach i zabawach. Był czas na pyszne przekąski i wspólne zdjęcia. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.


 

 

 

Biblioteka

Dziś dzieci z grupy Zwinne Rysie miały zajęcia w bibliotece. Pani Jola przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia” . Dzieci miały za zadanie pomóc Jasiowi i Małgosi. Musiały powiesić pranie, oddzielić fasolę od kukurydzy oraz pokonać tor przeszkód. Po zakończonej pracy dostaliśmy pyszne słodkie ciasteczka.

 


 

 

Biblioteka

Dziś dzieci z grupy Białe Misie miały zajęcia w bibliotece. Pani Jola przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia” . Dzieci miały za zadanie pomóc Jasiowi i Małgosi. Musiały powiesić pranie, oddzielić fasolę od kukurydzy oraz pokonać tor przeszkód. Po zakończonej pracy dostaliśmy pyszne słodkie ciasteczka.

 


 

 

Biblioteka

Dziś Górskie Orły były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

 

Biblioteka

Dziś Wesołe Renifery były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


 

Urodziny

W grudniu świętowaliśmy urodziny kolejnych przedszkolaków. Był pyszny tort i mnóstwo wspaniałej zabawy. Życzymy solenizantom wszystkiego najlepszego!


 

 

Spotkanie Wigilijne

Uroczysta Wigilia Przedszkolna odbyła się 19 grudnia. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty, doceniając ich niesamowite występy. Dzieci spisały się na medal, wzruszając do łez część publiczności. Druga część uroczystości - poczęstunek przygotowany przez Rodziców, minął prędko wśród zapachu kawy, przepysznych ciast i przekąsek, gwarnych rozmów, śmiechu, oraz przy wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do przedszkola, by pomóc nam w przygotowaniach przed Wigilią, oraz tym, którzy pomagali nam podczas sprzątania po Wigilii.

 


 

 

Spotkanie Wigilijne

Uroczysta Wigilia Przedszkolna odbyła się 19 grudnia. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty, doceniając ich niesamowite występy. Dzieci spisały się na medal, wzruszając do łez część publiczności. Druga część uroczystości - poczęstunek przygotowany przez Rodziców, minął prędko wśród zapachu kawy, przepysznych ciast i przekąsek, gwarnych rozmów, śmiechu, oraz przy wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do przedszkola, by pomóc nam w przygotowaniach przed Wigilią, oraz tym, którzy pomagali nam podczas sprzątania po Wigilii.

 


 

 

Pierniki

 Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzisiaj dokończyliśmy przygotowywanie pierników. Dzieci samodzielnie wycięły, a następnie udekorowały ciastka. Dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za zaangażowanie.


 

 

 

Warsztaty świątecznej

Jak co roku w ramach przygotowania do świąt wraz z panią Martą Sosnowską- mamą Leny zaprosiliśmy rodziców na warsztaty świąteczne. W tym roku tematem były materiałowe choinki. Dziękujemy wszystkim obecnym za mile spędzony czas, a pani Marcie za przygotowanie zajęć.


 

Konkurs kolęd

Reprezentacja naszego przedszkola wzięła dzisiaj udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez przedszkole integracyjne „Gucio” w Toruniu. Gratulujemy wspaniałego występu!


 

 

 Klarnet

Wśród naszych absolwentów mamy wielu artystów. Wczoraj przedszkolne mury odwiedziła Zosia Chudziak, która zaprezentowała dzieciom klarnet- najpierw o nim opowiedziała, a następnie zagrała. Dziękujemy Zosi za ciekawe zajęcia!


 

 

„Baśniozbiory”

W minionym roku szkolnym nasze przedszkole brało udział w projekcie realizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu pt. „Baśniozbiory”. Grupa Górskich Orłów wzięła wtedy udział w zajęciach plastycznych inspirowanych legendą o smoku Wawelskim, a następnie z pomocą pań z ośrodka dzieci wykonały pracę plastyczne. Dzisiaj odbyło się podsumowanie projektu i miło nam poinformować że wielu naszych wychowanków zostało wyróżnionych. Są to: Aleksandra Trawińska, Maksymilian Bandosz, Iga Mejza oraz Hanna Zając. Dzieci te wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród w siedzibie Galerii, po którym nastąpił poczęstunek. Dziękujemy bardzo organizatorom za miłe przyjęcie.

 


 

Audycja muzyczna

Od rana w przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki góralskiej muzyki. Odwiedzili nas muzycy z grupy Wszyscy Tworzymy Sztukę z audycją muzyczną pt. „Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem”. Dzieci miały okazję zapoznać się z góralskimi instrumentami, dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat góralskiego stroju i góralskich świątecznych tradycji.


 

 

Mikołajki

Mikołaj odwiedził także nasze przedszkole. Rano w przedszkolnej szatni czekała na dzieci słodka niespodzianka. Po obiedzie wszystkie dzieci zamieniły się w Mikołaje za sprawą czapek, które wykorzystamy na zajęciach plastycznych z panią Lidką w przyszłym tygodniu.

 

 


Biblioteka

Dziś Zwinne Rysie były w bibliotece. Każde dziecko wypożyczyło książkę. Odbyły się również zajęcia o tematyce świątecznej. Pani Jola przygotowała moc atrakcji. Dzieci pomagały znaleźć zaginione renifery, pomagały też Mikołajowi uporządkować prezenty. Dostały coś słodkiego:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy.