Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria 2019-2020

BIBLIOTEKA 23 października

W dniu dzisiejszym Górskie Orły wybrały się na pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Pani Jola przygotowała dla naszych przedszkolaków jak zwykle mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć skarby jesieni - orzechy. Stworzyły wspólnie pracę plastyczną, nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.


 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI LISTONOSZ 22 października

W dniu dzisiejszym grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedził PAN LISTONOSZ. Dzieci odebrały przesyłki pełne słodyczy, nauczyły się adresować listy, które następnie za pośrednictwem Pana Marcina wysłały do swoich domów, przymierzały strój listonosza i jego ciężką torbę. Panu Marcinowi tacie Oliwii bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i poświęcony nam  czas.


 

 

ZAJĘCIA Z PANEM BARTKIEM 18 października

W dniu dzisiejszym  pan Bartek przeprowadził z przedszkolakami zupełnie bezpieczna eksperymenty edukacyjne z ciekłym azotem. Było jak zwykle bardzo ciekawie i wesoło, dzieci miały okazję być asystentami naukowca Bartka.


 

 

SAŁATKA OWOCOWA 18 października

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie robiły sałatkę owocową.


 

 

BIBLIOTEKA 16 października

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję posłuchać bajek i dowiedzieć się różnych ciekawostek o darach jesieni - orzechach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14 października

 W naszym przedszkolu jak co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników przedszkola.

 


 

 

URODZINKI 10 października

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "październikowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.

 


 

 

GRZYBOBRANIA 10 października

Dzieci poszerzały wiedzę na temat grzybów. Dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem kaszy gryczanej oraz płatków owsianych.


 

 

 

Dogoterapia u Białych Misiów i Wesołych Reniferów 10 października

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Eliza wraz z pieskiem Massi. Pani opowiedziała dzieciom jak postępować z psem. Dzieci mogły dać Massi smakołyk i pogłaskać go. Pani przygotowała dla dzieci różne zadania.


 

 

CZYTANIE DZIECIOM 10 października

Dzisiaj odwiedziła nas mama Poli. Pani Agnieszka przeczytała Rysiom opowiadanie pt. "Kraina Lodu. Przygoda Olafa". Nasz gość przygotował również niespodziankę dla wszystkich dzieci - samochodziki. Pani Agnieszce dziękujemy za wizytę i upominki,  zapraszamy do czytania dzieciom również innych, chętnych rodziców.


 

 

 

MALOWANIE KASZTANAMI 4 października

Dziś Białe Misie malowały kasztanami. Do kuwet włożyliśmy kartki papieru i po kilka kasztanów. Na kartki wlaliśmy kleksy kolorowej farby. Dzieci potrząsały i kołysały kuwetami na boki, do przodu i do tyłu obserwując jak na kartce powstaje obrazek.


 

 

GIMNASTYKA 4 października

W naszym przedszkolu znajduje się sprzęt do gimnastyki sensorycznej. W dniu dzisiejszym grupa Górskie Orły miała okazję go przetestować i sprawdzić swoje umiejętności - nawet z zawiązanymi oczami.


 

 

MUZEUM ZABAWEK I BAJEK 3 października

W dniu dzisiejszym nasze kochane przedszkolaki z grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziły Muzeum Zabawek i Bajek znajdujące się w Toruniu przy ul. Ducha Św. Dzieci miały okazję zobaczyć: kolekcję lalek , misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych z dawnych czasów. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie swoje zabawki: "bączki".


 

 DOGOTERAPIA 3 pażdziernika

 

 W dniu Dzisiejszym przedszkole i grupę Górskie Orły odwiedziła Pani Magda z pieskiem Massi, która raz w miesiącu z każdą z grup będzie prowadziła zajęcia z DOGOTERAPII. Dzieci na pierwszych zajęciach dowiedziały się jak należy w prawidłowy sposób "postępować z psem".


 

 

ZUPA WARZYWNA 3 października

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy "Wesołe Renifery" wspólnie wykonały "zupę warzywną".

Pracę wykonaliśmy metodą stemplowania, ożywając warzyw przekrojonych na połowę.

 


 

 

 

BAJ POMORSKI 2 października

Dzisiaj grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały do Baja Pomorskiego na popularne przedstawienie pt "Szewczyk Dratewka"- to pogodna i ciepła opowieść o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście.

 


 

BIBLIOTEKA 27 września

W środę 27 września dzieci z grupy Górskie Orły miały wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Tym razem tematem zajęć były węże. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć ilustracje i dowiedzieć się różnych ciekawostek o tych zwierzętach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną – długiego węża. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.

 

W tym roku szkolnym dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


 

 

CZYTANIE DZIECIOM 26 września

W dniu dzisiejszym odwiedził nas pan Damian Domański - tata Kamila- który przeczytał ulubioną książkę swojego synka o misiu i miodzie. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania. Pan Damian przygotował również dla nich niespodziankę - miód rzepakowy do posmakowania. Przedszkolaki z chęcią zajadały słodki przysmak. Dziękujemy bardzo za wizytę!


 

 

BIBLIOTEKA 25 września

W środę 25 września dzieci z grupy Wesołe Renifery miały wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Tym razem tematem zajęć były węże. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, miały okazję zobaczyć ilustracje i dowiedzieć się różnych ciekawostek o tych zwierzętach. Stworzyły również wspólnie pracę plastyczną – długiego węża. Oczywiście nie zabrakło również czasu na oglądanie i wypożyczanie książek.

 

W tym roku szkolnym dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


 Bibliote

 

 MUZYKA GRUZIŃSKA 24 września

We wtorek 24 września dzieci ze wszystkich grup brały udział w zajęciach dotyczących muzyki gruzińskiej. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć jak wygląda ubiór Gruzina i jak daleko na mapie od Polski leży ten kraj. Dzieci mogły także zagrać na instrumentach muzycznych, które są charakterystyczne podczas tworzenia muzyki gruzińskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Arkowi za przygotowanie ciekawych zajęć.


 

DARY JESIENI 23 września

Do naszego przedszkola zawitała dzisiaj Pani Jesień. Zwinne Rysie przyniosły na zajęcia różne dary jesieni - szyszki, kasztany, żołędzie, orzechy, kolorowe liście, jarzębinę, głóg, grzyby, warzywa i owoce - które pozbierały wspólnie z rodzicami i rodzeństwem podczas spacerów i wycieczek. Obejrzeliśmy je i nazwaliśmy, a część z nich wykorzystaliśmy podczas popołudniowej zabawy (próbowaliśmy przenieść kasztany z dywanu do obręczy, używając do tego naszych palców u stóp). 
 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, zgromadzone dary jesieni wykorzystamy do przystrojenia naszej sali oraz jako materiał przyrodniczy podczas wrześniowych i październikowych zajęć dydaktycznych i zabaw.


 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20 września

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.

Dzieci bawiły się na dworze przy muzyce przygotowanej przez Pana Łukasza - tatę Poli. Nie obyło się bez słodkości: fondue z owocami bardzo wszystkim smakowało. Na zakończenie wspólnej zabawy wręczono dzieciom medale SUPER PRZEDSZKOLAKA. To był udany dzień:)

 

 

ZOO 17 września

Dzisiaj 17.09.2019 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do toruńskiego ZOO. Dzieci miały okazję odwiedzić dobrze już znane zwierzęta- m.in ulubioną papugę Oskara oraz nowych lokatorów ogrodu- pandy małe. Na koniec był czas na wspólny posiłek i zabawę na placu zabaw.
 

 

 

 

URODZINKI 13 września

Dziś świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych ww wrześniu. Wspólnie złożyliśmy życzenia solenizantom, zjedliśmy pyszny tort i  razem bawiliśmy się w sali. 


 

 

BIBLIOTEKA RYSIE 11 września

W dniu dzisiejszym grupę Zwinne Rysie odwiedziła pani Jola z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie. Pani Jola przygotowała zajęcia o wężach. Dzieci poznały różne gatunki węży, wzięły udział w zabawach ruchowych polegających na naśladowaniu ich sposobu poruszania się, wspólnie wykonały pracę plastyczną - węża z rolek po papierze toaletowym. Dzieci zostały objęte specjalnym programem czytelniczym. Z tej okazji otrzymały w prezencie książki: „Pierwsze czytanki dla” i Karty Małego Czytelnika na których będą zbierać punkty. Serdecznie dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia.


 

MALOWANIE 10 września

Pierwsze zajęcia plastyczne z Panią Lidką przebiegły z ogromnym zaangażowaniem maluchów.


 

 

PIERWSZA POMOC 9 września

W dniu dzisiejszym pracownicy przedszkola zostali przeszkoleni przez Ratownika Medycznego w zakresie podstawowych zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom.


 

DOŻYNKI 8 września

W niedzielę 8 września nasze kochane przedszkolaki wystąpiły na Dożynkach Gminnych w Kamionkach Małych. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za przywiezienie dzieci i gratulujemy wspaniałego występu swoich pociech.


 

 

DNI INTEGRACYJNE 29-30 sierpnia

Pod koniec sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Dzieci w tym czasie mogły zapoznać się z przedszkolem, osobami które w nim pracują. Przeprowadzone zostały krótkie zajęcia adaptacyjne prowadzone przez wychowawcę grupy. Pani Viola pokazała dzieciom i ich rodzicom jak będzie wyglądać nauka języka angielskiego. Dzieci poznały, także ogród przedszkolny oraz plac zabaw. W ciągu tych dwóch dni wszyscy świetnie się bawili.


Top